6 ay önce

Hurafe mi Gerçek mi ? | CMD ile Ping Düşürme

1- Giriş

 2- Ana Konu

 3- Ek Bilgiler

 4- Duyurular ve Son Söz

 1- Giriş:

Rehberlerin yanında artık ” Hurafe mi; Gerçek mi ? “konuları gelicek. Peki bu konularda ne mi olacak ? İnternet ortamında bulunan bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edeceğiz. Saçma sapan konular bile ortaya çıkacaktır.

Bu konumuzda CMD ile ping düşürme yönteminin gerçek olup olmadığını göreceğiz. Tabii ki sizlerin yardımıyla. Bu konularda zararlı hiçbir içerik olmayacağından deneyip sonucunu yorumlarda bildirebilirsiniz. bu sayede doğru olup olmadığını göreceğiz.

2- Ana Konu:

CMD ile Ping düşürme işlemi Windows XP ve daha öncesi için:

Windows Tusu + R kombinasyonuyla çalıştır penceremizi açıyoruz daha sonra gelen ekrana ” cmd ” yazıyoruz. Sonra komut penceremiz ekrana geliyor.

Öncelikle komut ekranına ekstradan dns temizlemek için ” ipconfig/flushdns ” yazıyoruz.

Sonra komut penceresine ” ipconfig ” yazıyoruz. IPv4 adresini bir kenara yazıyoruz. Bu adres bizim ipmiz. Daha sonra komut ekranını kapamadan ” ping [ip] ” yazıyoruz.

Komut penceresi açıkken her hangi bir online oyuna girip pinginize bakınız eğer düşüş var ise lütfen yorumlarda bildiriniz ki doğru olduğu anlaşılsın yanlışsa da bir hurafe’dir diye kayıtlara geçecektir artık.

Bu işlemi komut penceresini kapattıktan sonra bir daha bu işlemi yapmak için aynı işlemleri yapmanız gerekir.

 3- Ek Bilgiler

4- Duyurular ve Son Söz

Duyuru: Yok

Elinizde test edilmesini istediğiniz şeyler varsa yorum bırakabilirsiniz..

Karanlığı aydınlatmak bizim işimiz. Karanlığa gireni çıkaran da. Bazen de düşenleri kurtardığımız olur. İyi günler … 7/24 Tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Bana ulaş !

Email: meka33@hotmail.com.tr

Gmail: rehber.tadinda2/rehber.tadinda1@gmail.com

Steam/Twitter: Meka33

Meka33