4 ay önce

2350 TL Bütçe | Orta Bütçeli AMD Tabanlı Oyuncu Bilgisayarı

1- Giriş

2- Sistem Parçaları

3- Ek Bilgi ve Gömülü Linkler

4- Duyurular ve Son Söz

1- Giriş:

2345 TL’lik bir bütçe ile APU odaklı yüksek sistemli bir oyuncu bilgisayarı sistemi toplama rehberi oluşturuldu.  **

2- Sistem Parçaları:

RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz CL10 1,65V Dual Kit Ram

İşlemci: AMD A10 7890K Soket FM2+ Wraith Soğutucu 4.1GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci+ R7 GPU ***

Harddisk: Toshiba 3.5″ 1TB Sata 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk

Anakart: ASUS A68HM-PLUS AMD A68 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) VGA&DVI&HDMI Anakart *

Power Suply ( Güç Kaynağı ): THERMALTAKE TR2 S 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

SSD: Transcend 128GB A370 mSata SSD (Okuma Hızı 570MB / Yazma Hızı 470MB)

Ekran Kartı: Sapphire R7 250X GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

3- Ek Bilgi:

AMD A-10 7890K Ekran Kartsız Sistem

Anakart’a O.C yapılırsa 2400 mhz’ı görmektedir *

2500 TL’ye kadar fiyat çıkabilir **

Sessize yakın wraith stok fanı yanında bedava gelicektir.. ***

4- Duyurular ve Son Söz:

Duyuru: Yok

Elinizde daha iyi parçaların olduğunu düşünüyorsanız yorum bırakabilirsiniz.

Karanlığı aydınlatmak bizim işimiz. Karanlığa gireni çıkaran da. Bazen de düşenleri kurtardığımız olur. İyi günler … 7/24 Tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Bana ulaş !

Email: [email protected]

Gmail: [email protected]

Steam/Twitter: Meka33

Meka33

• 68volkan68

sen hibrit bir çözüm oluşturmaya çalışmışın ama bu işlemcinin hibriti r7 240 ve r7 250 hibrit yapılsa gene anlarım ama r9 koyduğun zaman bütün iş r9 a kalır ve apu sistem toplamanın hiç bir anlamı kalmaz

4 ay önce
    • Meka33

APU kendi başına zaten iyi bir sistem oluşturuyor ama APU’ya bir ekran kartı takınca oluşan performans üst düzey zaten. Bir seçenek bunlardan onlarca oluşturulabilir. Adamın elinde APU sistemi olur ama r7 ekran kartı az gelir seçenektir yani bu.

4 ay önce
    • 68volkan68

dostum yapmak istedigin hybrid yadni dual graphics ama sadece sunu soyluyorum bu apuların içerisindeki gpu birimleri r7 240 ve r7 250 ile uyumlu farklı bir kart taktığında ise apudaki gpu çekirdekleriyle senkronize şekilde kullanamıyorsun sıkıntı orda ha bu performans testlerini gördüm apuların r7 250 ile falar 25 fps artış yakaladığını gördüm sistem maliyetine göre iyi iş çıkarıyor bende hybrid bir sisdtem öneririm

4 ay önce
    • Meka33

Aslında tam olarak hybrid bir çözüm oluşturmaya çalışmamıştım ama dediğin gibi olsun dual graphics bir sistem yapalım bu sefer R.A.M’lerden biraz kısmak lazım bence fiyatı biraz düşürmek için 300 tl civarı bir fiyatı var r7 250x’in bu şekilde de makuldur. Sanırım r7 250X ile crosslanabiliryordu bir sıkıntı varsa yine söylersen sevinirim.

4 ay önce
    • 68volkan68

estafurullah dostum elbetteki içindeki çerkirdeklerin desteklediği en iyi ekran kartı ile birleşiminde en iyi çözüm ortaya çıkacaktır ancak yine apunun içerisindeki gpu çekirdeklerinden de güç istediğin için daha ram mhz sıkıntısı gitmiş olmayacaktır ve çoğu oyun bilgisayarı hele hele eski nesiller bunun performansına yetişemeyeceğine eminin tabi tutupta 4 k monitöre boyle bir kasayı bağlarlarsa veya 2 k monitöre nefesi yetmez ama 1080 p de hertürlü işini görür üzmez

4 ay önce