4 ay önce

1500 TL Bütçe | E-Spor Oyuncu Bilgisayarı

1- Giriş

2- Sistem Parçaları

3- Ek Bilgi ve Gömülü Linkler

4- Duyurular ve Son Söz

1- Giriş:

1450 TL’lik bir bütçe ile APU odaklı düşük sistemli bir E-Spor oyuncu bilgisayarı sistemi toplama rehberi oluşturuldu.  **

2- Sistem Parçaları:

RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram

İşlemci: AMD A10 7870K Soket FM2+ Yeni Soğutucu 3.7GHz 4MB Önbellek 95W İşlemci + R7 GPU ***

Harddisk: WD 3.5″ 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk

Anakart: ASUS A68HM-PLUS AMD A68 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) VGA&DVI&HDMI Anakart *

Power Suply ( Güç Kaynağı ): XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

SSD:  Corsair 60GB LSB Serisi SATA 3.0 SSD (540MB Okuma / 440MB Yazma)

3- Ek Bilgi:

Anakart’a O.C yapılırsa 2400 mhz’ı görmektedir *

1850 TL’ye kadar fiyat çıkabilir **

Stok Fan içermektedir ekstra bir fan almanıza gerek yoktur. APU odaklı olduğu için ekran kartı da gerektirmez. ***

4- Duyurular ve Son Söz:

Duyuru: Yok

Elinizde daha iyi parçaların olduğunu düşünüyorsanız yorum bırakabilirsiniz.

Karanlığı aydınlatmak bizim işimiz. Karanlığa gireni çıkaran da. Bazen de düşenleri kurtardığımız olur. İyi günler … 7/24 Tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Bana ulaş !

Email: [email protected]

Gmail: [email protected]

Steam/Twitter: Meka33

Meka33

• 68volkan68

abartı bir güç kaynağı kullanmışsın dostum 600 w bu sistem için çok fazla kendi kendine masraf çıkarmışın ram güzel işlemci güzel ssd 60 gb aldığında 8-10 gb ını ztn işletim sistemi alıcak 60 gb olan ürün zaten 55 gb falan geliyor üzerine 50-60 lira daha verip 120 lik falan bi ssd alınabilir hiç olmassa 2-3 tane oyun kurulabilsin içine 500 gb hdd alana kadar üzerine 20 tl daha koyup 1 tb alınabilir bu arada kasanın tenekesini fiyata katmamışın hız aşırtma olayında da ram xmp olursa ram hızı overclock yapıılabilir

4 ay önce
    • Meka33

SSD’yi kullanacaklarsa yükseltme yapabilirler. Zaten bu sistemde çok büyük oyunlara/programlara yer yok. Hani hızlı olsun ama az olsun bir kenarda dursun mantığı. Güç kaynağını ben de uçmuşum fark ettim ama bu sistem ileride upgrade’lenecektir upgrade’lenmeme ihtimali için fiyatı ayarlayıp biraz daha düşürüyorum power suply’i. 500 gb hdd’nin de yeteceğini düşündüm zaten çok abartı bir sistemimiz yok. R.A.M’leri böyle uygun gördüm o.c taraftarı değilim anlamam da o.c’tan o yüzden böyle bir seçim yaptım.

4 ay önce