9 ay önce
Batman Telltale Series Kapak

Telltale Games’i Game of Thrones, The Walking Dead ve ya bunlardan olmasa bile Wolf Among Us serisinden tanımışsınızdır. Şimdi de “Batman” oyunu ile geliştirici karşımızda duruyor. Gerek çizgi romanlardan gerek de filmlerinden tanıdığımız Batman serisini eline alması gereken bir geliştirici olduğuna hepimiz hemfikirizdir herhalde. diğer Batman oyunlarıyla bir ilişkisi yok bunu da baştan belirtmek isterim ne oynanış açısından ne de hikaye bakımından tam olarak ilişkili değiller.

Oyun Ağustos 2, 2016 tarihinde PC platformu için çıkışını gerçekleştirdi. PlayStation 4 platformunda Batman Telltale Series oyununu Eylül 2016 tarihinde göreceğiz. İnceleme puanları olumlu yönde olan oyun bize göre iyi bir ivme yakalayıp iyi yerlere gelecek gibi gözüküyor.

Telltale Games grafik ve ya oynanışı ile değil daha çok hikaye ile ön plana çıkar Telltale oyunlarında. Bu oyunda da hikaye ile ön plana çıkıyor Telltale Games.

Oyun tam olarak 5 bölümden oluşuyor. Her bir bölümü de heyecanla oynayacağınıza garanti verebiliriz. Oyun 5-6 saatlik bir oynayış süresi ile karşımıza çıkacak.

Peki bizi tam olarak ne bekliyor ? Elimizde bir Batman ve Batman kostümünün, onun kıyafetlerinin altında bulunan adamımız Bruce Wayne var. İşte bu oyunda da ikisi birden ön planda. Hikayede sadece ” Batman ” olarak değil hikayenin arka yüzü olan Bruce Wayne olarak da oyunda bir şeyler yapmaya çalışacağız. Tabii ikisi birden aynı ağırlıkta karşımıza çıkmayacak ne de olsa Gotham’ın savunulması gerek.

Batman Telltale Series 1

Oyunda kontrol mekanizmaları ve grafikleri klasik Telltale oyunlarında olduğu gibi karşımıza çıkıyor.

Batman Telltale Series oyununda seçimlerle yürüyoruz. Seçimlerimiz oyunun gidişatını yönlendirecek ve seçimlerimizin sonuçları olacak tıpkı diğer Telltale oyunları gibi.

Hikaye üzerinden ele alırsak Gotham şehrini daha düzgün ve yaşanılabilir bir şehir haline getirme planı üzerine yaptığımız çalışmalar anlatılıyor. Gotham şehri suç çeteleri ile donatılmış bu yğzden de sokaklara bile insanlar rahat rahat çıkamıyor. Sokaklarda bir yürüyüş karnınızda bir bıçak ile ve ya cüzdanınızın ve değerli saatinizin elinizden gitmesiyle sonuçlanabilir. Bu yönüyle de orijinal ve görmeye alışık olduğumuz Batman’i bir kere daha görüyoruz.

Öncelikle ilk bakışta hemen hikeyenin sürükleyiciliği ve akıcılığı ön plana çıkıyor. Bu yönden iyi bir oyun. Göz önünde bulunan önemli eksikleri olmadığını da söyleyebiliriz. Klasik Telltale tarızını sevmeyenler için bir başyapıt olmasa da Telltale tarzını sevenler için ve Batman severleri için güzel bir oyun denilebilir.

Eğer Telltale tarzını sevmiyorsanız oyunu almanıza gerek yok fakat Telltale oyunlarından zevk alan Batman severlere tavsiyemiz kesinlikle bu oyundur.

MetaCritic puanı: 75

Bizim ” Batman Telltale Series ” oyununa verdiğimiz puan: 8/10

 


Yorum Yap Beğen 7