1 sene önce
amer

SCS Softwatre’nin geliştirmiş olduğu American Truck Simulatör, Ets 2’ye göre pek farkı olmasada yinede oynayanların yarısının sevdiği gözüküyor. Öncelikle söylentiler çok karışık. Bir kısım oyunu sevmiş. Bir kısım ise oyundan memnun değil. Oyunu satın alanların birçoğu oyunu iade ediyor.

Oyunu bende oynadım ve oyunda değişen tek şey oyunun haritası ve tırları olduğunu gördüm. Geliştirici ekip bu oyunu Ets 2’de yaptığı gibi sürekli güncelleyerek düzelteceğini biliyoruz. Fakat oyunu tam çıkartmamaları beklenen ilgiyi düşürüyor. Oyun tabiki de güzel fakat bu oyunu tam olarak çıkartsalarda bence beklenen ilgiyi görmeleri mümkündü. Euro Truck Simulatör 2’nin güzel olduğu için  American Truck Simulatörün’de güzel olmasını beklerdik. Oyunun menüsü tamamen Ets 2 ile aynı. Açıkcası ben menüsünün farklı olmasını isterdim. Yani bu oyun değilde tıpkı DLC paketi gibi olmuş.

 

Oyunun grafiklerinde bir sıkıntı yok. Tırınızın iç kısmının grafikleri Ets 2’ye göre daha güzel diyebilirim. Grafikleri Ets 2 ilehemen hemen aynı diyebiliriz. Yansımalar daha kaliteli olmuş. Ayna çözünürlüğünü de beğendim fakat doku kalitesinin düşük olduğuda açıkca ortada. Özellikle yolların doku kalitesi Ets 2’ye göre daha kötü olduğu belli. Bunlar ince detaylar oyunun pek grafik sorunu yok ama Pc’de Fps düşüşleri yaşanıyor. Eğer oyunun grafiklerine pek önem veren birisi değilseniz sıkıntı yaşamazsınız. Sadece doku kalitesi biraz düşük. Yansımalar iyi fakat dediğim gibi Ets 2’nin grafikleriyle hemen hemen aynı. Ama oyunun grafiklerinde herhangi bir sorun yok.

Oyunun oynanışına gelirsek Ets 2 ile aynı diyebiliriz. Yani oynanışla herhangi bir değişiklik yok. Sadece tırlarınızın vites seviyesi yüksek. Oyunda ki direksiyon hassasiyeti Ets 2’ye göre biraz daha yavaş dönüyor. O yüzden virajlarda dikkatli olmanızı öneririm. Yine aynı şekilde kafamızı pencereden çıkartabiliyoruz. Küçük bir değişiklik var o da kafamızı tırın arka kısmına kadar çevirip gözetliyebiliyoruz. Oyunda ki bir değişiklik daha ise yükü teslim edeceğimiz yere gittiğimizde size 3 seçenek sunuyor. 1. seçeneği seçerseniz yükü kendiniz bırakmanız gerekiyor. 2. seçeneği seçerseniz yani yükü güvenilir bir arkadaşıma bırakmalıyım seçeneğine tıklarsanız sadece Enter tuşuna basıp teslim edebilirsiniz. Eğer 3. seçeneğe tıklarsanız yani Acelem var seçeneğine tıklarsanız yükü otomatik olarak bırakılıyor. Tabiki de her seçeneğe göre farklı bir puan veriyor. Ets 2’nin eksiklerinden birisini de Ats 2’de giderdiklerini görebiliyoruz.

american_trucks_001.jpg (1600×1000)

 

Oyun böyle. Ets 2’den pek farkı yok. 2 tür tır var ve oyun California eyaletinde geçiyor. Tabiki de bu harita gelen güncellemeler ile büyüyeceğine inanıyorum. Oyunun grafiklerinde sorun yok. Grafikleride Ets 2’den pek farklı değil. Oynanışında Ets 2’ye göre çok fazla değişiklik yok fakat geliştirici ekip yeni seçenekler sunarak oynanışı daha güzel bir hale getirmiş.

Kısacası oyun Ets 2’den pek farklı değil. Sadece yeni seçenekler eklenmiş sunmuş. Haritanın yüncellemeler ile daha çok yerlerin geleceğine inanıyorum. Ama oyunda sadece 2 tır ve haritanın değişmesi herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Oyunu şimdi almanızı tavsiye etmem. Çünkü oyunun satışlarında düşmeler olduğu için ucuzlaması söz konusu. Oyunu tavsiye ederim fakat dediğim gibi Ets 2’den pek farkı yok. Aşağıdan oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Steamdan Satın Almak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır


Yorum Yap Beğen 4
  • aliikiz

    güzel

    1 sene önce
  • Ayberk_34

    bence güzel ama ets2 den farkı yok yeni gelen özellikler ets2 ye gelerek geliştirilmeliydi bence daha iyi olurdu

    1 sene önce