8 ay önce
Alien Isolation Kapak

  Alien: Isolation Ekim 6, 2014 yapımı gerilim, korku oyunu olarak bugünkü incelememize konuk olmakta.

Tam olarak korku olarak kendini göstermese de oyunun atmosferi oyunun içine alıyor sizi ve Alien ile başbaşa bırakıyor. Tabii ki de o esnada bir tırsma, korkma, kalp atışının hızlanması gibi olaylar oluyor. Hikayesiyle ve atmosferiyle büyülüyor zaten insanı. Uzayda yanlız değiliz ama o Alien korkusuyla insanlar bile birbirine düşman.

Oyunun baş kahramanı Amanda Ripley. Rip’in annesi daha önce yaptığı uzayda yaptığı gezilerin birinde kaybolmakta. Oyunun çoğunu geçireceğimiz gemiye de bir umut annesini bulmak için gidiyor Amanda Ripley.

Alien olarak bildiğimiz uzaylı organizmalar oyunda korku dolu anlar yaşatmakta bize. Aleviniz arkanızdaysa kormanıza gerek yok tabi. Her hayvan gibi Alien da ateşten korkmakta. Ateş oyundaki güvenebileceğiniz tek şey. Eğer oynamaya karar verirseniz unutmayın elinizde alev olmadan Alien’e saldırmaya kalkmayın.

Amanda saldırmayı sevmez ama saldırı gelirse kendini savunmasını çok iyi bilir. Hikayede de anlayacaksınız zaten oyuna direkt dalınca. Saldırmak değil daha çok saklanacaksınız. Alien sağ olsun kurşun geçirmez bir şekilde karşımıza çıkıyor. Hele ki oyunda Alien e yakalanırsanız o sizi öldürme sahneleri aniden geliyor. O an insan şok haliyle tabi bir güzelce Ripley in ölümünü izliyor.

Oyunda kapıları açma ve sistemleri kırma şekilleri çeşitli. Karşınıza seviyeli olarak çıkıyor düzenekler. Elinizde sistemleri kırmak için bir kart var. Bu kart ile sistemlere girebilmekteyiz.

Silahlarınız kısıtlı. Alien da sese geldiği için doğal olarak çok kısıtlı bir şekilde silah kullanabilmekteyiz. Eğer bu oyunu oynayacaksanız sabırlı olmalısınız. Sabırlı olmak bu oyunda en önemli şey.


Yorum Yap Beğen 0