8 ay önce
The Witcher 3 Kapak

The Witcher 3 Game of The Year Edition oyununun öne çıkarılabilecek bir çok parçası vardır. Hikayesi, dövüş mekanikleri, görevler, oynanış biçimi, arka plan müzikleri gibi bir çok öne çıkarılabilecek parçası vardır. Şimdi diğerlerini bir kenara alıp muhteşem arka plan müziklerini ve ses efetlerini ele alalım. Gerçekten müthişler değil mi ? Sizce bu ses efeftleri ve müzikler nasıl üretildi ? Nasıl mı ? Hep birlikte haberimizde göz atalım . . .

Polonyalı oyun geliştiricisi geçtiğimiz gün CD Project Red, Witcher 3’ün müthiş müzik ve ses efektlerinin nasıl oluşturulduğuna dair bir video paylaştı. Bu videoda The Witcher 3’ün vazgeçilmez Percival Schuttenbach’in arka plan müziklerini nasıl oluşturduğu, nerelerden çıktığını, Marcin Przybylowicz’un ses efektlerini ve arka plan müziklerini nasıl oluşturduğunu ve vazgeçilmez arka plan müzikleriyle bizi oyuna hazırlayan Mikolai Stroinski’nin şaheserlerini nasıl oluşturduğunu göreceğiz.

Polonya’da bir stüdyoda geçen bu oluşum macerasını konu alan videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler … (Video dili Lehçe’dir ve İngilizce altyazı bulunmaktadır.)

Percival bir Folk müzik grubudur. Hiçbir eğitim almayan üyelerinin harika çalışmaları bulunmaktadır. Mikolai ve Marcin eserlerini enstrümental olarak oluşturmakta. Bu konuda insan sesine yer veren sadece Percival’dir.

 Hemen hatırlatalım bu harika oyunun soundtrack’ı da Steam kullanıcılarına oyunu satın aldıkları anda ücretsiz olarak Artbook’un yanında veriliyor. Oyunu kurduğunuz yere gidin ve Soundtrack adlı dosyanın içinde ses dosyalarını .rar halinde bulacaksınız.


Yorum Yap Beğen 3