9 ay önce
valkyria-chronicles-remastered-badge-01-ps4-eu-22apr16

  Bugün Valkyria Chronicles Remastered PlayStation 4 için yayımlandı. Valkyria Chronicles 1 milyon kopyadan fazlasını satmıştı. 2008 yılında SEGA tarafından yayımlanan Valkyria Chronicles‘in grafikleri iyileştirilmiş versiyonu olan Valkyria Chronicles Remastered 2016 Şubat tarihinde Japonya için yayımlanmıştı. Şimdi ise Avrupa için satışa sunuldu. PlayStation 4 ortamında oynanabilecek oyun bugün satışa çıktı.

Yeniden yapım sıra tabanlı rol yapma oyunu türünde ve oyunun asıl hikayesi İkinci Dünya Savaşından esinlenilmiş.

“1930’lu yılların Avrupa’sında İmparatorluk ve Federasyon arasındaki gerilim, İkinci Avrupa Savaşı’na yol açar. İki süper güç arasında yer alan bağımsız ulus Gallia saldırıya uğrar; Welkin, Alicia ve Squad 7’nin acımasız üyeleri Gallia’nın özgürlüğü ve halkın rüyasının gerçekleşmesi için İmparatorluğun ezici gücüyle ve Valkyria’sıyla savaşmaya başlar.”

Oyunda BLiTZ savaş sistemi sayesinde savaştaki gerçeklik payı artıcak. RYO türünde ve üçüncü şahıs nişancı mekanikleri kullanılarak yapılmış sıra tabanlı strateji oyunu yeniden yapılan oyunlar arasına girdi ve gerçekten beğenilerek oynanan oyunların arasındaydı Japonyada. Bakalım biz Avrupalılar bu yeniden yapıma nasıl bakacağız?

 

Oyunun tanıtım videosunu da bir inceleyelim:

Kaynak: SEGA


Yorum Yap Beğen 0