3 ay önce
Steam Awards 2016

 Valve’ın ilk kez gerçekleştirdiği ve steam kullanıcılarının oylarıyla belirlenen ‘Steam Ödülleri’ sahiplerini buldu.

İlk ama bunun son olmayacağı ‘Steam Ödülleri‘ sahiplerini buldu. Sayısız steam kullanıcısı oyunu kullandı ve toplamda 12 ödül teker teker oyunlara verildi.

En çok ödül kime gitti ?

2 ödül alarak en çok ödül alan 2 oyundan birisi şüphesiz Grand Theft Auto V olmakta. Günümüz grafikleri ve yaşlısından gencine her yaşta kitleye sahip Grand Theft Auto VOyun İçinde Oyun ” ve ” Dostum, vay canınaaaaa! ” ödüllerini alarak en çok ödül alan oyun olarak listemize girdi.

Birinciliği paylaşan diğer oyun ise Euro Truck Simulator 2 oldu. “ Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce de Güzel Olduğunu Düşünüyordum ” ve “ Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın ” ödüllerini Euro Truck Simulator 2 alarak birinicliği paylaştı.

Peki hangi oyun hangi ödülü aldı ?

Dilerseniz şimdi de ödüllere ve oyunlara bir bakalım;

Steam Awards 2016 1

Ödülü alan oyun: Grand Theft Auto V

Ödül Açıklaması: “Bazı oyunlar vardır ki yüzünüzün şekli değişir. Belki sürpriz sonu nedeniyledir. Belki de sadece yirmilik dişlerinizi çektirmişsinizdir. Her hâlükârda bu oyun AKLINIZI BAŞINIZDAN ALMAKTADIR.”

Steam Awards 2016 2

Ödülü Alan Oyun: DOOM

Ödül Açıklaması: “Dürüst olalım: patlamalar oldukça harika şeylerdir. Gişe rekorları kıran bir filmde, patlamalar heyecan vericidir. Havai fişek kutlamalarında ise patlamalar oldukça güzeldirler. Gözlüklerini takan bir polisin arkasında olduklarında ise tek kelimeyle muhteşemdir. Bu oyunlar, patlama sanatının hakkını layığıyla yerine getirdiler.”

Steam Awards 2016 3

Ödülü Alan Oyun: Counter-Strike: Global Offensive

Ödül Açıklaması: “Yarın erken kalkmanız gerekiyor. Biraz uyumanız gerekiyor ve bu yüzden de sadece bir şey daha yapıp yatacaksınız. Sadece bir şey daha. Bir dakika, bir şey daha. Saat kaç oldu dedin? Gecenin iki buçuğu mu? Bu ödül, sizi geç saatlere kadar oyun oynatan oyun için.”

Editörün Notu: “5 dakika daha… 10 dakika daha… Hadi bir el daha.” derken saatin nasıl geçtiğinizi anlamadığınız bir oyun olan Counter-Strike: Global Offensive ödülünü tam olarak hakediyor.

Steam Awards 2016 4

Ödülü Alan Oyun: The Elder Scrolls V: Skyrim

Ödül Açıklaması: “Bu ödül oynadığınızda bugün de hâlâ ilk günkü gibi iyi olan oyun içindir. Yeni oyunlar yayınlanabilir ancak bu hiç de önemli değildir… Her zaman o oyunu oynamak için ona geri döneceksinizdir.”

Editörün Notu: Eski olduğu kadar bir o kadar da efsane olan oyun TESV: Skyrim. Bir kere başlarsanız, bırakmanız yıllar sürebilir. Yıllar geçse de eskimeyecek az oyunlardan birisi. Ödülünü kesinikle hak ediyor.

Steam Awards 2016 5

Ödülü Alan Oyun: Euro Truck Simulator 2

Ödül Açıklaması: “Bu yapımın arkasında büyük bir pazarlama gücü yoktu, ancak siz onu buldunuz ve sevdiniz. Daha sonra ondan arkadaşlarınıza bahsettiniz. Ve onlar da sevdi. Ve şimdi o küçük oyun bir ödül kazanabilir… fakat şunu hiç unutmayın: o oyunu kesinlikle ilk siz buldunuz.”

Steam Awards 2016 6

Ödülü Alan Oyun: Portal 2

Ödül Açıklaması: “Bazı insanların sadece sarılmaya ihtiyacı vardır.”

Steam Awards 2016 7

Ödülü Alan Oyun: Grand Theft Auto V

Ödül Açıklaması: “Kinder Yumurtaları. Fıstık Ezmeli Kurabiyeler. Jöleli Çörekler. Bütün güzel şeyler başka güzel şeyler ile doludur. Tıpkı leziz dolmalar gibi, bu ödül de bir oyun içinde saklanmış en iyi mini oyunu kutluyor.”

Steam Awards 2016 8

Ödülü Alan Oyun: The Walking Dead

Ödül Açıklaması: “Oyunlar eğlencelidir. Ancak bazen bundan çok daha fazlası olurlar ve size beklemediğiniz bir şekilde dokunurlar. Bu ödül sizi duygusal olarak gafil avlayan oyun için. Ağlamayı beklemiyordunuz. Ağlamak planınızda yoktu. Ama gene de ağladınız.”

Steam Awards 2016 9

Ödülü Alan Oyun: Goat Simulator

Ödül Açıklaması: “Hayvanlar harikadırlar ve neredeyse her oyun onları içerdiği için daha da güzeldir. Ancak bu oyun bir çiftlik hayvanını mümkün olabilecek en iyi şekilde kullandı.”

Steam Awards 2016 10

Ödülü Alan Oyun: Euro Truck Simulator 2

Ödül Açıklaması: “”Sevgi/Nefret İlişkisi ” Ödülünün açıklamasını okudunuz mu? Bu da tam tersi.”

Steam Awards 2016 11

Ödülü Alan Oyun: Dark Souls III

Ödül Açıklaması: “”Oyunlar eğlenceli olmalı!”… ah benim naif çocuğum, naifliğin çok şirin. Oyunlar eğlenceli olmaktan öte de olabilirler. Oyunlar, mükemmeliyet isteyen mücadeleler olabilir. Bu oyunlar, sizin kendi yeteneğinizi sorgulamanıza neden olacak zorlu mücadeleler olabilir… sizi mükemmelliğe ya da kırılama noktanıza sürükleyecek zorlu bir mücadele. Aile üyelerinizi çığlıklarınızla uyandıracaksınız. Annenizin yüzünü kızartacak sözcükler dökülecek ağzınızdan. Sakin arkadaşlarınız size “seni neden strese sokan bir şeyi oynuyorsun ki” diye soracak… ve siz de onlara kartal misali gözlerle bakarak şöyle cevap vereceksiniz, “Çünkü buna bayılıyorum.””

Steam Awards 2016 12

 

Ödülü Alan Oyun: Left 4 Dead 2

Ödül Açıklaması: “Bazı harika oyunlar, tek başına oynandığında o kadar da harika olamayabilirler. Arkanızı kollaması için belki de birkaç arkadaşa ihtiyacınız vardır. Belki de onları sırtından bıçaklayabilecek birkaç arkadaşa ihtiyacınız vardır. Her iki şekilde de bu oyunları oynamak için arkadaşlarıyla toplananları neşe beklemektedir.”

Editörün Notu: Arkadaşlarınızı bir cumartesi akşamı toplayın ve doyasıya oynayın. Tam L4D2’lik bir ödül.

– Peki ya siz ? Siz ödüller hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarda belirtiniz. –


Yorum Yap Beğen 1