11 ay önce
indir

  PayPal resmi sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile Haziran 6, 2016 tarihinde Türkiye‘deki tüm faaliyetlerini sonlandıracağını duyurdu. Haziran 6‘dan sonra artık PayPal kullanıcıları para alıp gönderme işlevini yapamayacak fakat bakiyelerindeki miktarı görüp bankalarından çekebilecek.

  Yapılan “Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli” adlı açıklama şu şekilde :

” PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir. “

  PayPal‘ın bu hareketinin nedeni Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu‘na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi olduğu açıklandı.

  PayPal‘ın bu durumuna karşı detaylı destek için ne yapabilirsiniz ?

” Önümüzdeki birkaç gün boyunca, Türkiye’deki müşterilerimize durum hakkında açıklama yapmak için iletişim halinde olacağız. Müşterilerimizin PayPal hesapları ile bağlantılı e-posta adreslerine konuya ilişkin e-posta göndereceğiz. Ayrıca detaylı bilgiye şu siteden erişebilirsiniz: www.paypal.com.tr

PayPal müşteri hizmetlerine;  www.paypal.com/selfhelp/home adresini ziyaret ederek, [email protected] adresine e-posta göndererek veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 (uluslararası arama ücretleri geçerli olabilir)  numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz. “

Bir PayPal kullanıcısımıydınız ? Bu habere tepkinizi yorumlarda bildirebilirsiniz.


Yorum Yap Beğen 2
  • Meka33

    PayPal hesabınızda kalan bakiyenizi LÖSEV’e bağışlabilirsiniz. Son gün Haziran 6, 2016. – LÖSEV PayPal Bağış Sayfası –

    11 ay önce