9 ay önce
ob_3cfec5_minecraft-title

Dünyada 2009’dan beri oynanan ve aktifliğini koruyan bir oyun olan Minecraft’ın fiyatları bazı ülkelerde yükseliyor. Mojang yetkilileri bugün “Minecraft” ın fiyatının değişeceğini duyurdular. Bu değişimden sadece Amerika’da yaşayanlar etkilenmeyecek.

Şuan ki fiyatının hali bile böyle bir oyuna göre fazla iken fiyatının artması yeni oyuncuların “Minecraft” adlı oyuna başlamasını azaltacak ve korsan oyunların sayısının daha da artmasına neden olacak.

Amerikada $27′ dan satışa sunulan Minecraft oyununun fiyatının değişmeyeceği belirtildi. Avustralyalılar, Minecraft için AU$25 öderken şimdi AU$35 ödeyecek. Kanadalılar, CDN$28 öderken bu fiyat CDN$35’e yükselicek. Avrupa ülkelerinde ise €20 olan Minecraft için artık €24 ödenecek. Norveçte bu yükseliş kr149’dan kr229’a olarak görülecek. Yeni Zelanda bu durumdan NZD$32’den NZD$40’a çıkarak etkilenecek. Son olarak Rusya’da ise 1400 Rus Rublesinden 1900 Rus Rublesine çıkacak.

Türkiye’de €19.99 olarak satışa sunulmuş Minecraft yakında €23.99’ya yükselicek.

 


Yorum Yap Beğen 1
 • tRpSanctuary

  Herkes düşecek diye beklerken fiyatı yükseliyor. 1.9 güncellemesiyle oyun çok değişti hakediyor kesinlikle yeni fiyatını.

  9 ay önce
  • Meka33

   Güzel bir yaklaşım fakat Mojang ‘ın satış stratejisine aykırı ve ekonomi olarak bu yıllarda ülkeler sorun yaşamakta bu yüzden biraz düşüş yaşanır diye tahmin etmiştik tam tersi oldu. Yazımda da belirttiğim gibi korsan oyunların sayısı artacak gibi gözüküyor.

   9 ay önce
  • AtariKafa

   microsoft baktı zarar edecek yaptığı yatırımdan paçayı kurtarma derdine düştü anlaşılan.

   9 ay önce
  • Meka33

   Sinan Bey bu öne çıkarılan resimlerin tam boyutu kaçtır resmin tek ortasının gözükmesinden sinir oldum biraz.

   9 ay önce
  • Meka33

   Bu arada bayağı bir ekonomik sorun yaşadı Minecraft yapımcıları bu yüzden de bu yükseliş geldi. Belirttiler nedenini de ekonomik sorunlarımız var diye.

   9 ay önce